Dla wielu konsumentów centrum odnowy biologicznej jest nowym luksusem, za pomocą którego można się delektować, pokazywać i prezentować – nie tylko w mediach społecznościowych. Jest to trend, który został omówiony szczegółowo w 2017 r., A w 2018 r. FGRT  oczekuje, że koncentracja na dobrostanie będzie w większym stopniu obejmować zdrowie psychiczne.

Wielkie postacie, takie jak książęta brytyjscy William i Harry, próbowali złamać stygmaty związane z rozmową o dobrym samopoczuciu psychicznym. Tymczasem nowe usługi cyfrowe, takie jak Unmind i Headspace, oferują firmom i konsumentom przystępne cenowo środki do radzenia sobie z dobrostanem psychicznym. W tym roku zauważono również pojawienie się trendów, takich jak zwolnienie lekarskie z powodu złego stanu psychicznego.W przyszłym roku spodziewamy się, że więcej firm i osób prywatnych włączy swoje cyfrowe narzędzia do odnowy biologicznej do swoich programów i procedur związanych ze zdrowiem” – stwierdza FGRT.

Wreszcie spodziewasię się, że w 2018 r. nastąpi przyspieszony ruch w kierunku świata opartego na kapitale, ponieważ zarówno firmy, jak i konsumenci oczekują zrzucenia aktywów i przejścia na model płacenia za użytkowanie.

  • W sprzedaży detalicznej oznacza to, że nazwy takie jak Amazon i Walmart w USA oraz Karstadt i Zalando w Niemczech przyjmą rynkowe modele e-commerce, w których nie posiadają zapasów. Jednocześnie marki, które chcą rozwijać swoją sprzedaż e-commerce, będą nadal gromadzić się na takich rynkach, aby korzystać z dużych baz konsumenckich przy mniejszych inwestycjach w front-endowe możliwości handlu elektronicznego.
  • W biznesie, w świecie słabych aktywów pojawią się kolejne firmy wymieniające się własnymi zasobami fizycznymi, takimi jak nieruchomości lub komputery typu mainframe, dzierżawienie nieruchomości lub usługi oparte na chmurze.

Źródło: https://www.forbes.com/sites/deborahweinswig/2017/12/08/whats-around-the-corner-in-2018-a-preview-of-next-years-retail-and-consumer-trends/#763bbc7a4551

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *