Raport FGRT- Forbes

W przyszłym roku więcej marek będzie omijać sprzedawców detalicznych i będzie sprzedawać produkty bezpośrednio konsumentom. Jak dotąd, duże ruchy w bezpośredniej sprzedaży konsumenckiej dotyczyły kategorii nieżywnościowych, takich jak odzież: Nike i Adidas są jednymi z marek szybko rozwijających swoją sprzedaż bezpośrednią dzięki sklepom flagowym i sklepom internetowym. W 2018 roku spodziewamy się, że wiele marek, a szczególnie marek spożywczych, przyjmie model bezpośredni do konsumenta.

Dwa ostatnie wydarzenia potwierdzają oczekiwania FGRT. Po pierwsze, Campbell Soup ogłosił w zeszłym tygodniu, że będzie testować własną usługę dostarczania online swoich pakowanych zup, co sugeruje, że nawet najdłużej istniejące marki spożywcze zaczynają spoglądać w stronę poza tradycyjnego handlu detalicznego. Po drugie, w ubiegłym tygodniu INS Ecosystem, firma, która chce odciąć sprzedawców detalicznych z łańcucha zaopatrzenia w żywność, uruchamia swoją pierwszą ofertę monetarną. INS Ecosystem planuje uruchomić swoją usługę w 2018 roku i obiecuje dostarczyć zdecentralizowany system, który bezpośrednio połączy producentów rynku spożywczego i konsumentów.

FGRT uważa, że w 2018 r. , o wiele więcej konsumentów będzie kupować produkty spożywcze od bezobsługowych, zaawansowanych technologicznie i niewielkich sklepów spożywczych. W ciągu ostatnich kilku miesięcy można było zaobserwować lawinę innowacji w przestrzeni vendingowej:

  • Pod koniec listopada firma BingoBox, która prowadzi 200 bezobsługowych, wygodnych sklepów w Chinach, ogłosiła plany przeniesienia się do Hongkongu, Korei Południowej i Malezji, a docelowo rozszerza swoją sieć na Europę.
  • Wcześniej w listopadzie Auchan Retail China, część francuskiej grupy Auchan, ogłosiła wprowadzenie na rynek swoich sklepów Auchan Minute w Chinach. Podobnie jak w przypadku sklepów BingoBox, w tych bezobsługowych mikro sklepach kupujący aby wejść do sklepu i zapłacić za zakupy używają aplikacji na smartfony.
  • A na horyzoncie w 2018 roku pojawi się pełnowymiarowa wersja Amazon Go, super technicznego sklepu spożywczego firmy Amazon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *