Nowojorskie studio, którego współzałożycielem jest skompromitowany producent filmowy Harvey Weinstein, składa wniosek o ogłoszenie bankructwa po tym, jak rozmowy o sprzedaży aktywów do grupy inwestorów okazały się fiaskiem.

Rozmowy zakończyły się dwa tygodnie temu, kiedy prokurator generalny w Nowym Jorku złożył pozew przeciwko firmie Weinstein.

Dyrektorzy byli cytowani, mówiąc, że bankructwo było jedyną realną opcją.

Pan Weinstein boryka się z kilkoma zarzutami o wykorzystywanie seksualne, w tym gwałty.

„Firma Weinstein zaangażowała się w proces aktywnej sprzedaży w nadziei na zachowanie aktywów i miejsc pracy” – powiedział zarząd w oświadczeniu dla kilku amerykańskich gazet.

„Dzisiaj te dyskusje zakończyły się bez podpisanej umowy. „

W oświadczeniu czytamy, że „uporządkowany proces bankructwa” był „jedyną możliwą opcją, aby zmaksymalizować pozostałą wartość firmy”.

Postępowanie w sprawie praw obywatelskich przeciwko firmie dotyczy seksualnego nękania i maltretowania przez Weinsteina kobiet zatrudnionych w studio przez lata.

Oskarża kierownictwo wyższego szczebla firmy, w tym brata Weinsteina, Roberta, o to, że nie udało się zapobiec złemu traktowaniu personelu, mimo że przedstawiono mu dowody.

Weinstein, który był jednym z najpotężniejszych ludzi w Hollywood, przyznał, że jego zachowanie „spowodowało wiele bólu”, ale opisał, że wiele zarzutów przeciwko niemu było „wyraźnie fałszywych”.

Źródło: http://www.bbc.com/news/business-43195327

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *